Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Makroekonomický výhled pro tento týden: Zasedání ECB či hlasování o brexitu

10.12.2018 | 09:21 0 Komentářů

Z makroekonomických událostí stojí v týdnu za zmínku zejména dvě události. V úterý dojde k hlasování v bristké dolní komoře ohledně dojednané dohodě o brexitu. Ve čtvrtek naposledy v tomto roce zasedá ECB.

Zdroj: Photo by Giulia Carbonaro; Appropriate credit: „© Giulia Carbonaro/ European Central Bank 2018“

Zasedání ECB

Ve čtvrtek budou investoři bedlivě sledovat poslední zasedání Evropské centrální banky (ECB) v tomto roce. I přesto, že od ECB se očekává ponechání úrokových sazeb na stávajících úrovních a potvrzení záměru ukončit ke konci roku program nákupu aktiv, může být zasedání ECB zajímavé zejména z titulu zveřejnění nové makroekonomické prognózy. Ta by podle odhadů analytiků měla přinést úpravu tempa růstu HDP i inflace mírně směrem dolů. Sledované bude také to, jak ECB přistoupí k případnému rozšíření dlouhodobých refinančních operací (TLTROs).

Zdroj: Ilovetheeu via Wiki Commons

Hlasování o brexitu

V úterý bude celý svět sledovat hlasování o dojednané podobě brexitu mezi premiérkou T. Mayovou a Evropskou uniií v bristké donlí komoře. V případě, že by poslanci návrh Mayové nepřijali, ve hře by reálně byla varianta tzv. tvrdého brexitu.

Data o CPI

V pondělí budou zveřejněna data o českém CPI. Ve středu bude CPI reportováno ve Spojených státech, ve čtvrtek v Německu.

 

Zdroj: The Financial Times; Bloomberg

 

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.