Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Makroekonomický výhled pro tento týden: Summit G – 7, HDP USA či nezaměstnanost Německa

26.08.2019 | 10:00 0 Komentářů

V pondělí skončí setkání lídrů zemí G – 7 ve Francii. Během týdne se dočkáme HDP z USA či vývoje mezinárodního obchodu mezi Spojenými státy a Čínou.

Summit G-7

V termínu od 24 do 26 srpna Francie hostí summit zemí G-7, na kterém se lídři Spojených států, Velké Británie, kanady, Německa, Itálie a Japonska připojí k francouzskému prezidentovi Emmanueli Makronovi v Biarritzu. Hlavním tématem mezi probíranými tématy byl Brexit. Mimo jiné se na summitu poprvé tváří v tvář setkal americký prezident s čerstvým britským premiérem Borisem Johnsonem.

Ekonomická data

Dopad obchodních válek mezi Spojenými státy a Čínou budou něco jasnější s příchodem čerstvých dat včetně HDP USA, objednávek dlouhodobé spotřeby a obchodní bilance.

Dle původních odhadů americké hospodářství ve druhém kvartále vzroste o 2,1 % a bude tak reflektovat robustní výdaje na spotřebu a slabší podnikatelské investice. Odhadový růst představuje znatelné ekonomické zpomalení oproti 3,1 % v prvním kvartálu.

Ekonomové dotázání agenturou Thomson Reuters očekávání mírnou revizi směrem dolů na 2 %. FED očekává růst americké ekonomiky v roce 2019 o 2,1 %.

Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby za červenec se dozvíme v pondělí a poskytnou tak jasnější pohled na americkou průmyslovou aktivitu a kapitálové výdaje. Čísla amerického mezinárodního obchodu budou zajímavá zejména ve spojení s Čínou. Spojené státy v červenci dosáhly v obchodu s Čínou deficitu ve výši 30,2 mld. Dolarů což představuje pětiměsíční maximum.

Mezi další data zveřejněná v tomhle týdnu patří nová čísla z vývoje cen domů v USA; Italská průmyslová výroba a HDB, průmyslová výroba Japonska a jeho maloobchodní tržby, HDP Francie a Německá nezaměstnanost se spotřebitelskými cenami.

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.