Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

Makroekonomický výhled pro tento týden: Projev J. Powella či report tempa růstu HDP v USA a v ČR

25.11.2019 | 14:52 0 Komentářů

V týdnu bude hovořit předseda Rady guvernérů Fedu J. Powell. Z makroekonomických dat bude reportováno tempo růstu HDP (druhý předběžný report) v USA či v ČR. V USA také bude zvřejněn jádrový PCE, v EMU CPI.


Projev J. Powella

V týdnu bude opět v hledáčku médií předseda Rady guvernérů Fedu Jerome Powell, který bude hovořit v pondělí večer na Rhode Islandu. Bude se jednat o první veřejné vystoupení předsedy po jeho schůzce s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, k níž došlo v minulém týdnu.

V Británii probíhají předvolební klání

Ve Velké Británii budou v týdnu pokračovat televizní debaty před tamními volbami, jež jsou naplánovány na 12. prosince. Stanice BBC bude tento týden hostit lídra hned několika důležitých politických stran.

Makroekonomická data

Z amerických dat bude zajímavé sledovat středeční druhý předběžný report o tempu růstu HDP za 3Q, které dle prvního předběžného reportu mělo činit 1,9 % y/y. Spolu s tím bude zveřejněn také Fedem sledovaný index inflace, jádrový PCE, a to jak za celý 3Q, tak za říjen. Z evropských dat zmiňme čtvrteční CPI v Německu, kterého se dočkáme také o den později pro celou eurozónu. V závěru týdne bude také zveřejněna míra nezaměstnanosti v EMU či tempo růstu HDP v ČR za 3Q, které by dle analytických odhadů mělo činit 2,5 %.

 

Zdroj: The Financial Times; Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.