Čtvrtek 03. prosince. Svátek má Svatoslav.

Makroekonomický výhled pro tento týden: CPI v USA a ČR, ekonomický výhled MMF

09.04.2018 | 17:40 0 Komentářů

Z makroekonomických událostí budou investoři sledovat zejména vývoj spotřebitelských cen.

Dnes Mezinárodní měnový fond vydal výhled pro světovou ekonomiku a dílčí analýzy o participaci práce ve vyspělých ekonomikách, pracovních místech ve výrobě – důsledky pro produktivitu a nerovnost a o technologickém růstu a jeho vlivu na (ne)vyrovnaný růst produktivity v ekonomikách.

V úterý se v České republice můžeme těšit na index spotřebitelských cen CPI za březen. Analytici očekávají zpomalení meziročního růstu na 1,7 % z únorových 1,8 %.

Ve středu dojde k vydání „Minut FEDu“ z jednání americké centrální banky z 20.-21. března. Dále se ve středu dočkáme indexu spotřebitelských cen pro USA . Analytici očekávají zrychlení meziročního růstu na 2,4 % z únorových 2,2 %, v případě očistění o složku potravin a paliv se očekává, že index vzroste na 2,1 % z únorové hodnoty 1,8 %.

Ve čtvrtek vyjde report o stavu amerického trhu práce. Analytici očekávají 230 tis. nových žádostí o podporu a 1840 tis. pokračujících žádostí o podporu. V Mexiku centrální banka rozhodne o změně úrokových sazeb, které se nyní nacházejí na 7,5 %. Analytici očekávají, že úrokové sazby zůstanou nezměněny.

Zdroj: Bloomberg

 

Marek Šilhart
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.