Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Makroekonomický výhled pro tento týden

18.05.2020 | 16:11 0 Komentářů

V týdnu bude zveřejněn zápis z posledního zasedání FOMC Fedu. Zveřejněn bude CPI v eurozóně. Sledován bude opět také report nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti.

Žádná zasedání centrálních bank

V tomto týdnu nedojde k měnově-politickému zasedání žádné významné centrální banky, prim opět budou hrát příchozí zprávy ohledně vývoje šíření COVID-19 v jednotlivých státech a zejména pak reakce na postupné uvolňování restriktivních opatření zaměřených proti šíření koronaviru.

Příchozí data

Příliš zajímavý tento týden z makroekonomického pohledu nebude ani na příchozí data. Z těch více interesantních lze zmínit středeční reporty CPI ve Velké Británii a v eurozóně. Ve čtvrtek budou zveřejněna předběžná data indexů nákupních manažerů v Japonsku, USA a Velké Británii. Ve Spojených státech bude opět bedlivě sledován report nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Od počátku pandemie vzniklo v USA již zhruba 36 milionů nových žádostí. Analytici oslovení agenturou Bloomberg konsensuálně očekávají nárůst nových žádostí o dalších zhruba 2,4 milionů nových žádostí. V pátek se indexů nákupních manažerů dočkáme i na starém kontinentu. 

Středeční minutes Fedu

Ve středu večer bude zveřejněn zápis z posledního zasedání federálního výboru pro otevřený trh (FOMC) Fedu. Investoři tak opět budou hledat jakékoliv možné indikace ohledně budoucích kroků centrální banky. 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.