Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Makro: Výrobní aktivita Velké Británie setrvala na nejvyšší úrovni v historii

01.03.2011 | 15:18 0 Komentářů

Výrobní sektor Spojeného království pokračuje ve velmi silné expanzi v roce 2011. Přehled Markit Economics a Chartered Institute of Purchasing & Supply (Markit/CIPS) za únor potvrdil, že ukazatel aktivity PMI setrval na 61,5 bodů, nejvyšší úrovni v historii. Výsledek po revizi předčil očekávání.
Většinový konsenzus předpokládal zpomalení na 61,0 bodů po předběžném uváděném výsledku 62,0 bodů za leden. Nad hladinou 50,0 bodů, jenž odděluje expanzi od poklesu, PMI nepřetržitě setrvává 19 měsíců.

Růst ukazatelů produkce a nových objednávek nepatrně pomalil poté, co v lednu vyskočil na nejvyšší úrovně od poloviny devadesátých let. Velmi silný růst zaznamenaly zahraniční zakázky zejména z USA, Číny, Německa a Středního východu. Podniky opět navyšovaly počty zaměstnanců na novou nejvyšší úroveň v historii monitorování.

Výrobní ceny i vstupní náklady se pohybovaly poblíž nejvyšších hladin v historii monitorování od roku 1992, což vyvolává vrásky policemakerům Bank of England. Výrobci museli přenést stoupající náklady na své zákazníky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.