Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Makro: Výrobní aktivita oblasti Filadelfie v říjnu obnovila růst, výhled se zlepšil

20.10.2011 | 17:41 0 Komentářů

Výrobní aktivita oblasti středního Atlantiku po dvou měsících útlumu nastartovala růst, uvedl nejnovější průzkum Fedu Filadelfie. Všechny hlavní ukazatele vykazovaly významné oživení, zejména index dodavatelů a nových objednávek, menší měrou rozpracovanost zakázek. Firmy ale nabíraly méně pracovníků než v září a zásoby výrazně poklesly.

Ceny zboží podruhé v letošním roce poklesly, ceny vstupů zůstaly zvýšené, avšak s výjimkou srpna rostly nejpomaleji od září 2010. Větší míra optimismu se projevila ve výhledu. Zhruba dvě pětiny respondentů nyní předpokládá zlepšení a pouze jedna desetina zhoršení situace v následujícím půlroce.

Současný ukazatel aktivity oblasti Filadelfie zaznamenal v říjnu rekordní nárůst o 26,2 na +8,7 bodů a výsledek předčil negativní očekávání na úrovni -9,0 bodů. Neutrální úroveň 0 odděluje expanzi od poklesu. Budoucí ukazatel stoupl o 5,8 na půlroční vrchol 27,2 bodů.

Podle říjnového průzkumu výrobců oblasti New York setrvala aktivita v poklesu pátý měsíc. Současný index pouze zmírnil pokles z -8,8 na -8,5 bodů, indikátor očekávání nečekaně oslabil o 6,3 na +6,7 bodů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.