Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Makro: Výrobní aktivita oblasti Filadelfie padá na 2,5- leté minimum, výhled je nepříznivý

18.08.2011 | 20:18 0 Komentářů

Výrobní aktivita oblasti středního Atlantiku v polovině druhého čtvrtletí prudce poklesla a odrážela slabost na straně poptávky. Indexy nových objednávek, dodávek a rozpracovanosti zakázek zaznamenaly záporné hodnoty a dvouciferné poklesy. Firmy snižovaly počty zaměstnanců a týdenní pracovní dobu, zásoby dokončené výroby se snížily. Cenové tlaky znovu polevily, Ceny zboží vykázaly první pokles od listopadu 2010, ceny vstupů zmírnily růst na 11- měsíční minimum.

Pesimismus se projevil rovněž ve výhledu, ukazatel sklouzl na hranici udržitelnosti, když zhruba třetina dotazovaných korporací předpokládá zhoršení situace a třetina žádnou změnu v následujícím půlroce.

Současný ukazatel aktivity oblasti Filadelfie zaznamenal v srpnu propad o 33,9 na -30,7 bodů, nejnižší úroveň od března 2009. Výsledek výrazně zaostal za očekáváním na úrovni 4,5 bodů (+1,3). Neutrální úroveň 0 odděluje expanzi od poklesu. Na konci prvního čtvrtletí přitom ukazatel vyskočil na 27- letý vrchol 43,4 bodů. Budoucí indikátor ztratil 21,3 bodů a klesl na +1,4 bodů, nejnižší hladinu od listopadu 2008.

Podle předběžného průzkumu výrobců oblasti New York za srpen došlo k dalšímu poklesu aktivity, ačkoli většinový konsenzus předpokládala obnovení růstu. Současný ukazatel aktivity Empire State prohloubil pokles z úrovně -3,8 na pětiměsíční minimum -7,8 bodů. Budoucí index zaznamenal propad o 22,5 na 2,5 leté minimum 8,7 bodů.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.