Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

Makro: Výrobní aktivita oblasti Dallas v srpnu poklesla

29.08.2011 | 17:20 0 Komentářů

Výrobní aktivita amerického jihozápadu v srpnu prohloubila pokles víc, než se očekávalo. Index aktivity setrval v poklesu čtvrtý měsíc, výrazně více firem zaznamenalo zhoršení situace. Budoucí index nepatrně oslabil a zůstal pozitivní, uvedl průzkum Fedu Dallas.

Většina hlavních indikátorů udržela mírnou expanzi. Výrobci hlásili pomalejší tempo růstu výroby, dodávek a nových zakázek. Index využití výrobních zdrojů poklesl. Obavy vzbuzoval ukazatel nových zakázek, i když setrval v pozitivním teritoriu desátý po sobě jdoucí měsíc. Podobný vývoj zaznamenal index zaměstnanosti. Kromě využití zdrojů poklesl ukazatel rozpracovanosti zakázek. Zásoby surovin rostly rychleji než o měsíc dříve, zásoby dokončené výroby poklesly.

Vstupní ceny a mzdy rostly pomaleji než v červenci, ceny zboží poprvé od října 2010 poklesly. Současný ukazatel výrobní aktivity oblasti Dallas v srpnu prohloubil pokles o 9,4 na -11,4 bodů, pod konsenzus -8,5 bodů. Neutrální hladina nula odděluje expanzi od poklesu. Budoucí index jen nepatrně oslabil o 0,8 na +2,9 bodů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.