Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Makro: Výrobní aktivita oblasti Dallas v poklesu

01.06.2011 | 10:43 0 Komentářů

Výrobní aktivita amerického jihozápadu po sedmi měsících expanze klesla, ačkoli více než tři čtvrtiny dotazovaných korporací v květnu uvedlo, že nezaznamenaly žádnou změnu. Očekávání ohledně budoucích podmínek byly méně optimistické a index aktivity sklouzl na nejnižší úroveň od září 2010, uvedl průzkum Federální rezervní banky Dallas. Většina hlavních indikátorů vykázala kromě nových zakázek růst. Výrobci hlásili rychlejší růst výroby, využití kapacit a dodávek. Výrazně zmírnily růst cenové indexy, ukazatel rozpracovanosti zakázek prohloubil pokles.

Současný ukazatel zaměstnanosti zpomalil růst z nejvyšší úrovně v roce. Zásoby dokončené výroby vykázaly pokles. Ceny zmírnily růst ale náklady na pracovní sílu měly vzestupnou tendenci. Vstupní ceny rostly pomalejším tempem než v dubnu, ceny dokončené výroby nejpomaleji v letošním roce.

Současný ukazatel výrobní aktivity oblasti Dallas se v květnu propadl o 17,9 na -7,4 bodů. Ve stejném období vloni dosahoval +4,3 bodů. Hladina nula odděluje expanzi od poklesu a většinový konsenzus předpokládal +8,5 bodů. Budoucí index ztratil 9 bodů a klesl na +7,9 bodů, pouze pětina dotazovaných korporací očekává v následujícím půlroce zlepšení situace, zhruba dvě třetiny žádnou změnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.