Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Makro: Výrobní aktivita oblasti Dallas nepřetržitě roste třetí měsíc

28.12.2010 | 12:26 0 Komentářů

Výrobní aktivita oblasti amerického jihozápadu v prosinci polevila ale udržela růst třetí měsíc. Průzkum Federální rezervní banky Dallas uvedl, že současný ukazatel oslabil z 16,2 na 12,8 bodů poté, co v listopadu vyskočil o 13,6 bodů. Hladina nula odděluje expanzi od poklesu. Téměř čtvrtina dotazovaných korporací reportovala vyšší aktivitu a nejlepší vyhlídky od května. Výsledek průzkumu nicméně zaostal za očekáváním. Většinový konsenzus předpokládal další zlepšení na 17,0 bodů.

Téměř všechny současné ukazatele setrvaly v kladných hodnotách a signalizují pokračující růst ve zpracovatelském průmyslu. V poklesu setrval ukazatel zásob a dodacích lhůt. Cenové tlaky byly výrazně větší než před měsícem, zhruba polovina společností zaznamenala vyšší ceny na vstupu a čtvrtina nárůst cen dokončené výroby. Indikátor zaměstnanosti vykazoval nejlepší úroveň od počátku roku 2007.

Klíčový ukazatel očekávání zaznamenal v prosinci robustní růst o 11,1 bodů na 37,2 bodů a atakoval roční maximum. Korporační výhled se zlepšil o 6,6 na 38,0 bodů, více jak polovina podniků očekává zlepšení. Budoucí index nových zakázek dosáhl na nejvyšší úroveň od roku 2006, ukazatel investic udržel nepřetržitý růst třináct měsíců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.