Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Makro: Výrobní aktivita Filadelfie v lednu setrvala v expanzi

21.01.2010 | 17:41 0 Komentářů

Výrobní aktivita oblasti Pensylvánie v lednu drží stejně jako New York nastartované oživení. Podle poslední statistiky Federální rezervního systému Filadelfie současný index aktivity sice zeslábl z revidované hodnoty 22,5 bodu na 15,2 bodů ale nepřetržitě roste už pátý měsíc. Pozitivně opět přispíval indikátor zaměstnanosti, nedokončených zakázek, cenový ukazatel a zásoby. Oslabil ale setrval v růstu indikátor nových zakázek, dodávek, v záporné hodnotě setrval index zásob. Současný ukazatel nových zakázek přestože oslabil, setrval v růstu už šestý měsíc. Současný ukazatel zásob stoupl o 4 body na nejvyšší hladinu za 26 měsíců. Současný ukazatel zaměstnanosti se zvedl o 2 body a je nejvýš od února 2008.

Výsledek průzkumu zaostal za očekáváním. Průměrné analytické odhady čekaly 18,0 bodů a pokles z předběžných 20,4 bodů. Hladina 0 odděluje růst od poklesu. Nadějný je ukazatel výhledu v následujícím půlroce, který stoupl o 7,4 na 43,3 bodů a nepřetržitě roste už třináct měsíců.

Podle prosincového průzkumu Fed New York za leden vyskočil ukazatel výrobní aktivity o 11 bodů na 15.9 bodů, poté co ztratil 18 bodů v prosinci. Nad hranicí expanze nepřetržitě setrvává už šest měsíců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.