Sobota 17. dubna. Svátek má Rudolf.

Makro: Výrobní aktivita centrální oblasti Atlantiku v září zmírnila pokles

27.09.2011 | 19:22 0 Komentářů

Aktivita výrobců centrální oblasti Atlantiku v září zmírnila pokles a půlroční výhled vyzněl výrazně lepší než o měsíc dříve, oznámil nejnovější průzkum Federální rezervní banky Richmond. Většina korporací očekává v následujícím půlroce rychlejší růst nových zakázek, dodávek i využití výrobních zdrojů.

Současné hlavní indikátory setrvaly v poklesu pátý měsíc. Výrobci zaznamenali nejvýraznější pokles nových objednávek od dubna 2009. Dodávky nepatrně oslabily, ukazatel využití výrobních zdrojů zmírnil pokles. Zaměstnavatelé nabírali více pracovníků než v srpnu. Zásoby dokončené výroby se zvyšovaly výrazně rychleji, zásoby surovin téměř stagnovaly. Ceny vstupů rostly nejpomaleji od prosince 2010, ceny hotových výrobků se zvyšovaly velmi mírně.

Současný index výrobní aktivity centrální oblasti Atlantiku v září zmírnil pokles o 4 na -6 bodů. V srpnu zaznamenal propad o 9 na -10 bodů, nejnižší úroveň od června 2009. Výsledek předčil většinový konsenzus -12,0 bodů. Nulová hladina odděluje expanzi od poklesu. Současný ukazatel aktivity vykazuje záporné hodnoty třetí měsíc. Nejvyšší úroveň v historii (29) zdolal v dubnu 2010, na rekordní minimum (-39) klesl v listopadu 2008.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.