Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Makro: Výrobní aktivita centrální oblasti Atlantiku v srpnu poklesla

23.08.2011 | 17:26 0 Komentářů

Výrobní aktivita centrální oblasti Atlantiku v srpnu poklesla, uvedl nejnovější průzkum Federální rezervní banky Richmond. Půlroční výhled nebyl příznivý, většina korporací očekává v následujícím půlroce pomalejší růst nových zakázek, dodávek i využití kapacit.

Hlavní indikátory prohlubovaly pokles. Výrobci zaznamenali pokles poptávky druhý měsíc. Míra poklesu dodávek byla nejstrmější od srpna 2010 a využití kapacit na nejnižší úrovni od května 2009. Rozpracovanost zakázek klesala čtvrtý měsíc po sobě. Zásoby surovin rostly překvapivě rychleji. Výrobci nabírali méně pracovníků než před měsícem a týdenní pracovní doba poklesla. Růst zásob dokončené výroby stagnoval. Ceny vstupů obnovily růst, v květnu zaznamenaly nejvyšší hodnoty v historii monitorování od roku 1993. Ceny hotových výrobků se zvyšovaly velmi mírně.

Současný index výrobní aktivity centrální oblasti Atlantiku v srpnu oslabil o 9 na -10 bodů a následoval pokles o 4 na -1 bod v červenci. Většinový konsenzus předpokládal -5,0 bodů. Nulová hladina odděluje expanzi od poklesu. Ukazatel zdolal nejvyšší úroveň v historii v dubnu 2010 (29), ještě v únoru letošního roku byla situace výrobců velmi dobrá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.