Čtvrtek 21. ledna. Svátek má Běla.

Makro: Výrobní aktivita centrální oblasti Atlantiku v listopadu předčila očekávání

23.11.2010 | 17:32 0 Komentářů

Výrobní aktivita centrální oblasti Atlantiku v listopadu významně zrychlila poté, co v září obnovila růst. Půlroční výhled zůstal nadále optimistický, uvedl poslední průzkum federální rezervní banky Richmond. Hlavní indikátory zaznamenaly další zlepšení, většina oblastí reportovala rychlejší růst využití kapacit.

Současný ukazatel výrobní aktivity centrální oblasti Atlantiku v listopadu zrychlil o 4 na 9 bodů poté, co vyskočil o 7 bodů v říjnu. V září se propadl o 13 bodů na -2 body. Hladina nula odděluje expanzi od poklesu. Výsledek překonal očekávání. Většinový konsenzus předpokládal zlepšení o 1 bod na 6 bodů.

Ukazatelé zakázek, dodávek a zaměstnanosti zaznamenaly solidní růst. Indikátor nedokončené výroby korigoval pokles, dodací lhůty mírně zrychlily, pracovní doba se zvýšila. Výrobci reportovali pomalejší růst mezd, vyšší zásoby dokončené výroby a surovin. Ceny vstupů i dokončené výroby v listopadu podstatně zrychlily růst.

Výhled v následujícím půlroce byl pozitivní. Firmy očekávají stabilní růst dodávek, nových zakázek a nedokončené výroby v nadcházejících měsících a plánují vyšší investiční výdaje. Odhad budoucích cen na vstupu podstatě vzrostl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.