Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Makro: Výrobní aktivita amerického středozápadu opět zrychlila, PMI

30.11.2010 | 17:40 0 Komentářů

Listopadový průzkum nákupních manažerů potvrdil nadprůměrnou výrobní aktivitu amerického středozápadu. Sezónně očištěný ukazatel PMI Chicago dosahoval 62,5 bodů porovnáním s 60,6 v říjnu a atakoval dubnové pětileté maximum 63,8 bodů. PMI udržel nepřetržitou expanzi čtrnáctý měsíc. Hranice 60 bodů potvrzuje velmi dobrou situaci sektoru, 50 bodů odděluje růst od poklesu. Výsledek předčil negativní očekávání. Většinový konsenzus předpokládal pokles PMI o 0,7 na 59,9 bodů.

Výrobní ukazatel vylétl na šestiletý vrchol a kromě srpna roste velmi rychlým tempem od počátku roku. Klíčový ukazatel zakázek atakuje čtyřletá maxima. Oba ukazatelé setrvaly v nepřetržité expanzi čtrnáctý měsíc. Indikátor nedokončené výroby setrval třetí měsíc v poklesu, ukazatel zásob zaznamenal prudký pokles.

Stabilní a nadprůměrnou aktivitu nadále vykazuje ukazatel zaměstnanosti, jenž kromě května nepřetržitě roste devět měsíců. Indikátor dodavatelů setrval v komfortní zóně a atakoval květnová šestiletá maxima. Inflační ukazatel opět zesílil a byl nejvýš za posledních šest měsíců. Celonárodní výrobní index ISM vyjde 1.prosince. Většinový konsenzus předpokládá jeho snížení o 0,4 na 56,5 bodů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.