Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

Makro: Ukazatel výrobní aktivity oblasti Dallas setrval v poklesu pátý měsíc

26.09.2011 | 20:39 0 Komentářů

Výrobní aktivita amerického jihozápadu v září opět poklesla a výsledek průzkumu zaostal za očekáváním. Celkový index aktivity setrval v poklesu pátý měsíc, pouze deset procent výrobců zaznamenalo zlepšení a čtvrtina zhoršení situace. Indikátor výhledu se zhoršil na neutrální úroveň a budoucí index aktivity sklouzl poprvé od dubna 2009 do záporných hodnot, uvedl průzkum Fedu Dallas.

Většina hlavních indikátorů zaznamenala zlepšení, více korporací reportovalo růst výroby, dodávek a zaměstnanosti. Index dodávek zaznamenal nejrychlejší tempo růstu od března. Nové zakázky a zásoby surovin rostly pomaleji. Index využití výrobních zdrojů zmírnil pokles, zrovna tak, jako ukazatel rozpracovanosti zakázek. Zásoby dokončené výroby setrvaly v poklesu.

Vstupní ceny rostly srovnatelným tempem jako v srpnu, ceny zboží obnovily slabý růst. Současný ukazatel výrobní aktivity oblasti Dallas v září prohloubil pokles o 3 na -14,4 bodů, zatímco většinový konsenzus předpokládal zlepšení na -8,0 bodů. Neutrální hladina nula odděluje expanzi od poklesu. Budoucí index aktivity oslabil o 4,4 na -1,5 bodů.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.