Čtvrtek 13. května. Svátek má Servác.

Makro: Srovnatelné tržby amerických maloobchodů zaznamenaly stabilní růst v srpnu

06.09.2011 | 21:39 0 Komentářů

Srovnatelné tržby největších amerických maloobchodů byly v srpnu stabilní a v souladu s očekáváním analytiků na Wall Street. Dopad hurikánu Irene byl smíšený. Zatímco velkoobchodníci zaznamenali nárůst poptávky, tržby obchodů s oděvy byly velmi slabé. Někteří obchodníci poznamenali, že předškolní nákupní sezóna začala o něco později v tomto roce a pravděpodobně ovlivní prodej v první polovině září.

Mezinárodní rada nákupních center (ICSC) oznámila, že srovnatelné tržby 26 maloobchodníků kromě Wal-Mart Stores meziročně rostly o 4,6%, stejným tempem jako v červenci. Průzkum je založen z výsledku tržeb obchodů otevřených nejméně jeden rok a je klíčový indikátor maloobchodu. Hurikán Irene zpomalil prodej zhruba o 0,5-1,0%. Bez elektrické energie bylo o víkendu více jak 8 milionů podniků a domácností. Výsledek splnil očekávané rozpětí 4,0-5,0% ICSC. Společnost předpovídá v září meziroční tempo růstu 4,0%-5,0% a stejný trend jako v předchozích dvou měsících.

Největší nárůst tržeb zaznamenali opět velkoobchodníci (11,1%), dále diskontní prodejny (3,3%), drogérie (2,5%), obchodní domy (1,5%) včetně prodejen luxusního zboží (6,6%), nejslabší nárůst tržeb od března vykázaly prodejny s oděvy (1,2%). Kromě drogérií rostly srovnatelné tržby o 4,9%. Nejlepší výsledky oznámil Costco Wholesale a BJ´s Wholesale Club, dále obchodní dům Nordstrom a prodejce oblečení Limited Brands. Pokles tržeb J.C.Penney, Gap a Kohl.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.