Středa 29. září. Svátek má Michal.

Makro: Srovnatelné tržby amerických maloobchodů v květnu meziročně rostly o 2,6 pct

04.06.2010 | 15:54 0 Komentářů

Největší americké maloobchodní řetězce reportovaly v květnu zrychlení tempa prodejů poté, co byly před měsícem negativně ovlivněny počasím a posunem velikonočních svátků, zatímco v březnu tržby rostly nejsilněji od roku 1999. Teplé květnové počasí zvedlo poptávku po sezónním zboží a pokles cen benzínů zvyšoval kupní sílu obyvatel. Úřad WTI zaznamenal koncem měsíce třetí nejteplejší květen v USA za 18 let. Posun státní svátku Memorial Day měl ale na květnové tržby negativní dopad.

Předběžný odhad ICSC uvedl, že srovnatelné tržby 31 největších maloobchodníků v květnu meziročně rostly o 2,6%, rychleji než o 0,8% v dubnu, po velmi silném 9% zvýšení  v březnu. Byl to už devátý nepřetržitý měsíc růstu. Nejlepší výsledky ohlásily hlásili velkoobchodníci a opět prodejci luxusního zboží. Růst prodejci nábytku, obchodní domy a diskontní prodejny a pokles prodejci lékáren a zdravotní péče. Průzkum je složen z výsledků tržeb obchodů otevřených nejméně jeden rok a je považovaný za klíčový indikátor maloobchodu.

Prodej luxusního zboží Saks Incorporated meziročně vyskočil o 6,9%, tržby obchodních domů J.C. Penny klesly o 2,1%, zatímco Macy´s Inc reportoval růst o 2,6%. Tržby Nordstrom Inc meziročně vyskočily o 7,8%, prodej Dillard Inc klesl o 1%, Kohl Corp ohlásil růst tržeb 6,6%. Diskontní prodejci reportovaly velmi silná data,  BJ Wholesales Club tržby vyskočily o 11,3%, Costco Wholesale Corp o 11%.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.