Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Makro: Srovnatelné tržby amerických maloobchodů v březnu vyskočily o 9 pct

12.04.2010 | 19:31 0 Komentářů

Největší americké maloobchodní řetězce vykázaly na začátku jara nejsilnější tržby od roku 1999. Souhrn faktorů slabé meziroční srovnávací základny, potlačené poptávky a posun Velikonoc napomohly k nebývalému březnovému výsledku.

Předběžný odhad ICSC uvedl, že srovnatelné tržby 31 největších maloobchodníků v březnu meziročně vyskočily o 9% a výrazně překonaly 3,7% růst v únoru a 3,0% tempo v lednu. Byl to už sedmý nepřetržitý měsíc růstu. Výsledek více jak trojnásobně předčil očekávání. Odhady ICSC v březnu projektovaly růst o 2,5%. Zhruba 90% maloobchodníků překonalo odhady. Průzkum je založen z výsledků tržeb obchodů otevřených nejméně jeden rok a je považovaný za klíčový indikátor maloobchodu.

Obchodní domy dosáhly výjimečné meziroční tržby. Dubnové prodeje budou pravděpodobně skromnější. ICSC odhaduje pro měsíc duben zpomalení tempa růstu tržeb na 3%.

Spotřebitelská důvěra USA podle březnového průzkumu ISR stagnovala, byla na dohled půlročního maxima ale ani zdaleka se nepřibližovala hladinám před recesí.. Zhoršený výhled vykompenzoval ukazatel současné situace. Telefonický průzkum Conference Board zase uvedl, že se ukazatel odrazil z únorového osmiměsíčního minima. Navzdory tomuto zlepšení pesimismus ohledně současné i budoucí hospodářské situace přetrvával. Únor je pro maloobchodníky po lednu druhý nejméně významným měsícem roku. Březnová a dubnová data poskytují realitu o chování amerických spotřebitelů.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.