Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Makro: Srovnatelné tržby amerických maloobchodů byly v únoru robustní

04.03.2011 | 14:34 0 Komentářů

Navzdory zimním bouřím, které zasáhly velkou část Spojených Států a dramatickému vzestupu cen PHM, vykázaly obchodní řetězce v únoru robustní prodeje. Pokračující rozšíření odráží zlepšení ekonomického prostředí a pracovního trhu, zrovna tak, jako nižší daňové zatížení. Tato pozitiva nakonec převážila negativní faktory, jako vysoké ceny paliv a potravin, uvedla zpráva ICSC.

Předběžný odhad ICSC za únor uvedl, že srovnatelné tržby největších 28 amerických maloobchodníků zaznamenaly překvapivý růst o 4,2%, po 4,7% v lednu a 3,1% v prosinci. Průzkum je založen z výsledku tržeb obchodů otevřených nejméně jeden rok a je klíčový indikátor maloobchodu.

Spotřebitelská důvěra USA v únoru vyskočila na 3-leté maximum a zaznamenala zásluhou současné situace největší vzestup od října. Meziroční posun velikonočních svátků z 4. na 24. duben bude vytvářet nevyrovnanost prodejů. Pro březen proto ICSC předpovídá meziroční tempo tržeb mezi 0% až 2%, v dubnu by už ale měl následovat skokový nárůst o 5%.

Nejlepší meziroční výsledky opět překvapivě oznámili prodejci luxusního zboží 10,1%, dále obchodní domy 5,7%, prodejci oblečení 3,2%, lékárny 2,4% a velkoobchodníci 2,1%. S vyloučením lékáren meziroční prodej maloobchodníků v únoru vyskočil o 4,9%.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.