Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

Makro: Srovnatelné tržby amerických maloobchodníků rostly v červenci pomaleji

05.08.2011 | 11:37 0 Komentářů

Srovnatelné tržby největších amerických maloobchodů rostly v červenci pomaleji ale splnily očekávání. Všechny sledované segmenty zaznamenaly slabší výsledky než v červnu. Výrazně nižší tržby zaznamenaly po letním výprodeji prodejci oblečení. Ceny paliv v průměru vzrostly o 1,1%, ve srovnáním s 1,4% o měsíc dříve.

Mezinárodní rada nákupních center (ICSC) oznámila, že se srovnatelné tržby 27 maloobchodníků kromě Wal-Mart Stores meziročně zvýšily o 4,6%, po robustním růstu o 6,9% v červnu. Průzkum je založen z výsledku tržeb obchodů otevřených nejméně jeden rok a je klíčový indikátor maloobchodu. Výsledek splnil očekávané rozpětí 4,5-5,5% ICSC. Společnost předpovídá v srpnu, kdy vzroste poptávka po školních potřebách, meziroční tempo růstu 4,0%-5,0%.

Největší nárůst tržeb zaznamenali opět velkoobchodníci (9,9%), dále diskontní prodejny (4,1%), obchodní domy (3,5%) včetně prodejen luxusního zboží (8,0%), drogérie (2,5%) a oděvy (1,4%). Kromě drogérií rostly tržby o 5,4%. Nejlepší výsledky oznámil opět velkoobchodník BJs Wholesale, Costco Wholesale, prodejce luxusního zboží Saks a obchodní dům Dillard, výrazný pokles Gap a Kohl. Největší maloobchodník Wal-Mart , který představuje zhruba 5-6% tržeb v celkovém úhrnu, zveřejňuje pouze čtvrtletní výsledky, které jsou ale překvapivě velmi slabé. S výjimkou prodeje PHM tržby klesají osm čtvrtletí v řadě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.