Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Makro: Spotřebitelská důvěra USA v únoru sklouzla z dvouletého vrcholu, ISR

12.02.2010 | 19:09 0 Komentářů

Spotřebitelská důvěra USA je v půlce února slabší zhoršením ukazatele očekávání. Stabilizace trhu práce a pokles cen benzínů vnímají domácnosti pozitivně, což se promítlo zlepšením hodnocení současné ekonomické situace.

Předběžný únorový průzkum ISR Reuters / Michiganské univerzity uvedl, že se index spotřebitelské důvěry snížil ze 74,4 bodu na 73,7 bodů a zaostal za očekáváním trhu. Průměrné analytické odhady předpovídaly vzestup na 75,0 bodů. Sentiment je stále na dohled dvouletých maxim.

Ukazatel inflace v jednoletém výhledu klesl o 0,1% na 2,7%, indikátor inflace v následujících pěti letech, jako zástupné měřítko jádrové inflace, setrval na 2,9%. Klíčový komponent předstihových ukazatelů, index očekávání, klesl ze 70,1 na dvouměsíční minimum 66,9 bodů.  Indikátor současné ekonomické kondice naopak vyskočil o 3 body na 23-měsíční vrchol 84,1 bodů.
.
Index spotřebitelské důvěry podle ISR Reuters / Michiganské university je měsíční průzkum vzorku asi 500 amerických domácností formou předběžného a konečného odhadu. Spotřebitelská důvěra nepřímo odráží trend budoucích spotřebitelských útrat, které se na růstu americké ekonomiky podílí ze dvou třetin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.