Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Makro: Průmyslová výroba Německa v únoru nečekaně stagnovala

08.04.2010 | 14:19 0 Komentářů

Průmyslová výroba Německa v únoru stagnovala po revidovaném růstu o 0,1% v lednu, uvedl odhad spolkového statistického úřadu. Výsledek odrážel zejména slabou výrobu zboží a energií, úřad zpětně revidoval lednový údaj o 0,5% dolů.

V meziročním srovnání tempo průmyslové výroby Německa zrychlovalo růst z 2,4% na 5,8%. Průměrný odhad analytiků předpokládal 1,0% růst výroby a meziroční tempo 6,3%.

Zpracovatelský sektor největší evropské ekonomiky v únoru zrychlil o 0,2%, výroba energií klesla o 1,7%, také výroba meziproduktů o 0,1%. Výstup výrobních prostředků rostl o 1,5%. Stavební výroba zrychlila o 1% poté co se propadla o 14,3% na počátku roku. Výstup zboží okamžité spotřeby zpomalil o 2,3% a klíčová výroba zboží dlouhodobé spotřeby klesla o 2,6%.

Také nové zakázky německých průmyslových podniků v únoru stagnovaly, poté co v lednu zaznamenaly největší vzestup za poslední tři roky,  zastínily tak optimistický výhled pro první čtvrtletí. Průzkum PMI byl slibný ale podnikatelská důvěra Německa zaznamenala v únoru první pokles za deset měsíců, podle průzkumu institutu IFO. Dotazované korporace v březnu hodnotily současnou situaci příznivěji než v únoru a také budoucí výhled byl jistější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.