Čtvrtek 21. ledna. Svátek má Běla.

Makro: Průmyslová výroba Japonska v únoru klesla o 0,9 pct

30.03.2010 | 13:03 0 Komentářů

Průmyslová výroba Japonska v únoru podle očekávání zpomalila o 0,9% po revidovaném růstu o 2,7% v lednu, uvedl předběžný odhad Japonského ministerstva hospodářství, obchodu a průmyslu. Byl to první pokles v průběhu dvanácti měsíců. Výsledek zaostal za očekáváním trhu. Průměrný analytický odhad předpovídal zpomalení o 0,5%. Úřad vlády projektoval pokles o 0,8%. 
 

K odvětvím které ovlivnily únorový výsledek patřila doprava, ostatní výroba a elektrotechnický průmysl. Klesala výroba malých osobních automobilů, elektronických zařízení a hraček a velkých LCD zařízení. Japonský kabinet projektuje pro měsíc březen růst průmyslové výroby o 1,4% a poté pokles o 0,1% v dubnu. Dodávky výrobců v únoru klesaly o 0,2% a byl to první výpadek za 12 měsíců. K dodavatelským odvětvím které ovlivnily únorová data patřil chemický průmysl, informační a telekomunikační technologie a elektrická zařízení. Ukazatel zásob v únoru rostl o 1,0%, podruhé v průběhu čtyř měsíců. 
 

Meziroční ukazatel výkonu průmyslu Japonska v únoru zrychloval růst z 18,5% na 31,3%, meziroční ukazatel dodávek z 19,6% na 28,7%, indikátor zásob zužoval pokles z -12,5% na -7,7%.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.