Úterý 15. června. Svátek má Vít.

Makro: Předstihový ukazatel německé ekonomiky zaznamenal v říjnu významný růst

22.12.2010 | 10:11 0 Komentářů

Předstihový ukazatel německé ekonomiky, měřící odhad výkonnosti v následujícím čtvrtletí až pololetí v říjnu vyskočil o 0,8% na 107,1bodů a následoval revidovaný 0,7% růst v září, uvedl přehled Conference Board.

Pět ze sedmi komponentů hlavního indexu přispívalo pozitivně, zejména nové zakázky bytové výstavby, výnosový spread, ceny akcií, spotřebitelská důvěra a nové průmyslové zakázky výrobních prostředků. Negativně přispíval ukazatel zásob a příjmů. Za poslední půlrok LEI zmírnil růst na 3,9%, oproti 5,9% v předchozím půlročním období. Hlavní index nepřetržitě roste od dubna 2009.

Klíčový současný index v říjnu stoupl o 0,3% na 104,4 bodů poté, co v září po revizi zpomalil o 0,2%. Všechny čtyři složky, maloobchod, průmyslová výroba, prodej výrobců a zaměstnanost, přispívaly pozitivně, zejména průmyslová výroba. Během posledních šesti měsíců se CEI rozšířil o 1,0% méně než o 1,4% v předchozím období. Chování předstihových ukazatelů naznačuje, že ekonomika bude v blízké budoucnosti pokračovat v růstu. Německá ekonomika rostla v 3Q ročním tempem 2,8% a následovala robustní 9,5% expanzi v 2Q.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.