Úterý 26. ledna. Svátek má Zora.

Makro: Předstihový ukazatel německé ekonomiky v září zrychlil

23.11.2010 | 14:44 0 Komentářů

Předstihový ukazatel německé ekonomiky, měřící odhad výkonnosti ekonomiky v následujícím čtvrtletí až pololetí v září zrychlil o 0,3% na 106,5 bodů poté, co vyskočil o 1,0% v srpnu a červenci, uvedl předběžný odhad Conference Board.

Hlavní index nepřetržitě zrychluje od dubna 2009 a vysoce převyšuje loňskou hladinu. Za poslední půlrok růst LEI zmírnil na 5,8% a byl rychlejší než 3,9% v předchozím půlročním období. V období červenec – srpen zrychlil o 7,3%. V září přispívaly čtyři ze sedmi komponentů hlavního indexu. Významně výnosový spread, spotřebitelské důvěra, ceny akcií a nové stavební zakázky. Nové průmyslové zakázky výrobních prostředků přispívaly negativně.

Klíčový současný index se v září snížil o 0,3% na 104,0 body a následoval 0,2% růst v srpnu a stagnaci za červenec. Všechny čtyři komponenty, maloobchod, průmyslová výroba, prodej výrobců a zaměstnanost, přispívaly negativně. Za poslední půlrok se CEI zvýšil o 1,1%, méně než o 1,8% v první polovině tohoto roku. HDP Německa rostl v 2Q ročním tempem 2,8% a následoval robustní 9,5% expanzi v 2Q. Chování předstihových ukazatelů naznačuje, že by se ekonomická aktivita měla v blízké budoucnosti nadále rozšiřovat mírným tempem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.