Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Makro: Předstihové ukazatele Austrálie v únoru překvapivě akcelerovaly

26.04.2011 | 16:28 0 Komentářů

Hlavní předstihový ukazatel australské ekonomiky, měřící odhad výkonnosti v následujícím čtvrtletí až pololetí, drží rostoucí trend. Ukazatel současné ekonomické aktivity nicméně od září téměř stagnuje a jeho půlroční tempo růstu zpomaluje. Z aktuálního chování předstihových ukazatelů vyplývá, že bude růst australské ekonomiky v 1Q velmi mírný.

Na základě revidovaných údajů Conference Board vyskočil hlavní předstihový ukazatel v únoru o 0,6% na 122,0 bodů a následoval slabý 0,1% růst v lednu. Konsenzuální odhad předpokládal rovněž 0,1%. Šest ze sedmi komponentů přispívalo růstem. Největší měrou vývoz zboží, poměr tržeb/zásob, výnosový spread, peněžní zásoba, ceny akcií a kapitálové rezervy. Ukazatel stavební povolení opět klesl. Během období srpen-únor LEI rostl o 2,3%, pomaleji než o 3,2% v předchozím půlročním období.

Klíčový současný index v únoru stagnoval na úrovni 117,9 bodů, po revidovaném růstu o 0,1% v lednu. Pouze dva z čtyř ukazatelů přispívaly pozitivně, DPI domácností a maloobchod. Ukazatel průmyslové produkce stagnoval, negativní byl ukazatel zaměstnanosti. V půlročním období se CEI rozšířil o 0,3% a následoval 1,4% v předchozím období. Australská ekonomika rostla ve 4Q ročním tempem 3,0% a výrazně rychleji než o 0,5% v 3Q 2010.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.