Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Makro: Podnikatelská důvěra Austrálie se ve třetím čtvrtletí podstatně zhoršila, NAB

20.10.2011 | 16:19 0 Komentářů

Sentiment mezi australskými podniky se ve čtvrtletí do září prudce zhoršil, uvedl nejnovější průzkum National Australia Bank. Odrážel volatilitu akciových a finančních trhů, obavy z rozšíření dluhové krize v Evropě a zhoršení podnikatelských podmínek. Důvěra klesla ve všech odvětvích a státech, ačkoli měsíční průzkum zaznamenal určité oživení. Obchodní podmínky rovněž poklesly a to ve všech odvětvích. Negativně vyzněly statistiky ziskovosti a zakázek, slabost indikátory zaměstnanost a zásob.

Index podnikatelské důvěry se ve 3Q propadl na -4 body z úrovně 5 bodů v předchozím čtvrtletí. Ukazatel současných obchodních podmínek poklesl na -3 body z 2 bodů ve 2Q 2011.

Australská centrální banka na říjnovém zasedání uvedla, že zlepšený inflační výhled dává prostor pro uvolnění měnové politiky. Vládní odhad CPI za 3Q bude zveřejněn 26. října a inflační výhled přezkoumán na listopadovém jednání. Podle NAB je naděje 50/50, že RBA sníží úrokové sazby už v listopadu, pokud inflace zůstane utlumená a domácí poptávka a trh práce dále oslabí.
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.