Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Makro: Podnikatelská důvěra Austrálie se v březnu ochladila

12.04.2011 | 17:45 0 Komentářů

Australská ekonomika se po povodních nadále zotavuje, obchodní podmínky se výrazně zlepšují a ziskovost korporací roste, podle nejnovějšího průzkumu podnikatelské důvěry NAB. Mzdové tlaky setrvaly pod dlouhodobým průměrem, vstupní náklady významně zesílily a odráží rostoucí ceny komodit a potravin.

Měsíční průzkum více jak 400 korporací National Australia Bank uvedl, že se index podnikatelské důvěry v březnu snížil o 5 na 9 bodů, následoval zvýšení o 10 na 14 bodů v únoru. V postiženém státu Queensland opět významně vzrostl. Ukazatel obchodních podmínek vyskočil o 11 na 9 bodů, mimo sektor stavebnictví, velkoobchodu a maloobchodu jsou podmínky nadále velmi dobré. Indikátor tržeb vylétl o 18 na 15 bodů, ukazatel ziskovosti o 15 na 10 bodů.

Ekonomika v závěru roku zvolnila a růst v prvním čtvrtletí bude kvůli povodním pravděpodobně záporný. Ve 2Q by měl být podle současné projekce vyšší jak 4,0%. NAB zachovala odhad růstu HDP pro letošní rok beze změn na 2,5%, předpokládá míru nezaměstnanosti na úrovni 4,5%.
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.