Pátek 07. května. Svátek má Stanislav.

Makro: Počet vyvlastnění rekordně vzrostl ve třetím čtvrtletí v USA

22.10.2010 | 17:47 0 Komentářů

Společnost Realty Trac opět zvýšila odhad počtu zabavených nemovitostí za třetí čtvrtletí v USA. Podle poslední zprávy FMR se počet Američanů, kteří nespláceli závazky a přišli o své nemovitosti, zvýšil téměř o 4% na 930 437. Oproti stejnému čtvrtletí 2009 se počet vyvlastnění snížil o 1%. Míra nezaměstnanosti USA se v září nepatrně meziročně snížila o 0,2% na 9,6%. Bez práce bylo stále rekordních 14,7 milionů lidí.

V průměru každá jedna ze 139 amerických domácností přijala v průběhu čtvrtletí oznámení o exekuci nemovitosti. V samotném září bylo zabaveno rekordních 347 420 rodinných domů, což představuje oproti srpnu nárůst o 3%, o měsíc dříve se počet zvýšil o 4%. Bylo to nepřetržité období 19 měsíců, kdy tento počet převýšil hladinu 300 tisíc. Zářijová hladina vyvlastnění už znamenala meziroční nárůst o 1%. Banky reportovaly rekordní počty opětovného převzetí nemovitostí do vlastnictví.

Další velké procento odejmutých nemovitostí již v procesu exekucí se ve čtvrtém čtvrtletí pravděpodobně sníží a exekuce zastaví, kvůli přezkumu nesrovnalostí. Pokud ale věřitelé nevyřeší problémy v dokumentacích rychle a budou přibývat další, mohlo by to mít mrazivý dopad na trh s bydlením USA, protože prodej těchto nemovitostí tvoří téměř třetinu v celkovém úhrnu, uvádí Realty Trac.

Nevada, Florida a Florida jsou stále tři nejpostiženější americké státy. Ve státu Nevada byl nejvyšší počet exekucí v USA a negativní trend nepřetržitě pokračuje 45 měsíců. Počet exekucí pěti států California, Florida, Arizona, Illinois a Michigan, odpovídal za více jak 50% všech vyvlastnění ve Spojených Státech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.