Čtvrtek 23. září. Svátek má Berta.

Makro: Plán Obamovy administrace bude hlavní bod konference o reformě zdravotnictví USA

23.02.2010 | 11:33 0 Komentářů

Bílý dům v pondělí naléhal aby jeho předloha reformy zdravotnictví byla výchozí bod pro čtvrteční diskuse plánované mezi Republikány a Demokraty v Kongresu. Plán Obamovy administrace odráží návrh zdravotní reformy schválené senátem i sněmovnou na podzim loňského roku. Obsahuje ale řadu opatření tak aby byla péče dostupná desítkám milionům Američanům kteří dosud nejsou pojištěni včetně návrhu zřízení federálního úřadu.

Senát Spojených Států na Štědrý den schválil rozsáhlou reformu systému zdravotnictví, která má zajistit péči pro desítky milionů dosud nepojištěných Američanů. Počátkem listopadu schválila i Sněmovna Reprezentantů svou verzi ambiciózní reformy zdravotnictví USA. Celkové náklady spolknou podle odhadu rozpočtového výboru Kongresu v příští dekádě okolo 871 miliard dolarů. Demokraté ale po lednových doplňujících volbách do senátu v Massachusetts ztratili hlasy pro schválení finální podoby zákona.

“Prezident Obama stále věří, že musíme něco dělat pro miliony Američanů kteří dosud nejsou pojištěni. Jsme plní naděje, což je důvod proč dnes prezident zaslal jeho myšlenky na web Bílého domu, “ uvedl tiskový mluvčí Robert Gibbs. “Doufáme, že i Republikáni budou zasílat své postřehy popřípadě vlastní návrhy předlohy reformy zdravotnictví tak aby mohli naši občané porovnat názory stran před čtvrtečním sumitem.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.