Úterý 04. srpna. Svátek má Dominik.

Makro: Obama volá po další podpoře zaměstnanosti, zelené energii budoucnosti

08.03.2010 | 10:31 0 Komentářů

Americký prezident Barack Obama v pátek zdůraznil úsilí nadále stimulovat ekonomiku po únorové statistice zaměstnanosti, která sice překonala očekávání avšak nebyla v kladných hodnotách a proto nepřijatelná. “Stále je mnoho Američanů bez práce a příliš mnoho rodin zažívá velmi těžké časy. Proto já a administrace Bílého domu chceme nadále pomáhat těm lidem, kteří hledají práci a stimulovat majitele podniků, kteří budou vytvářet nová pracovní místa,“ uvedl Obama a dodal, “vytrváme v našem úsilí do té doby, než bude ekonomika fungovat pro střední stav a všechny Američany.“

Klíčové v letošním roce bude prosadit řadu stimulačních opatření na podporu zaměstnanosti a zviditelnění takových sektorů jako zelená energie. “Zaměstnání zítřka bude práce s čistými energetickými technologiemi a naše administrace bude podporovat prosperující energetický průmysl v celé zemi, který staví větrné turbíny, vyrábí solární panely, účinné baterie pro úsporná osobní a lehká užitková vozidla a pomáhá spotřebitelům kontrolovat energetické výdaje.

To je jedna z iniciativ kterou jsme nazvali Homestar a pro kterou požadujeme souhlas zákonodárců. Daňové úlevy pro energetické účinné domy mohou stimulovat tvorbu pracovních míst od dodavatelů, k maloobchodníkům s vybavením pro domácnost až po výrobce těchto zařízení. “Začali jsme podporovat soukromý sektor právě nyní jak jen to je možné. Potřebujeme investovat do pracovního trhu budoucnosti a průmyslu budoucnosti. Tou je zelená energie a energetická úspornost. Jsem přesvědčen, že toto je budoucí cesta USA a globální ekonomiky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.