Sobota 17. dubna. Svátek má Rudolf.

Makro: MMF bude potřebovat více finančních prostředků v boji s dluhovou krizí

26.09.2011 | 10:51 0 Komentářů

Mezinárodní měnový fond zvažuje navýšení finanční zdrojů na 1,3 bilionu dolarů v boji proti dluhové krizi, která může zachvátit celou eurozónu, uvedl v pondělí německý list Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). Výkonná ředitelka MMF Christine Lagarde naznačila, že fond bude potřebovat další finanční zdroje na záchranu eurozóny, pokud se krize bude prohlubovat.

Eurozóna zvažuje možnosti, jak posílit efektivitu záchranného fond EFSF, uvedl eurokomisař pro měnové a hospodářské záležitosti Olli Rehn na každoročním zasedání MMF a Světové banky. Evropský záchranný fond v objemu 440 miliard eur je nedostatečný v případě, že by dluhová krize postihla velké ekonomiky jako je Itálie a Španělsko. Byl ustanoven už v květnu 2010 a nyní ho musí schválit všechny členské země eurozóny.

Výkonný orgán Mezinárodního měnového fondu v sobotu oznámil, že zahájil rozhodné kroky při řešení problémů ohrožující stabilitu globální ekonomiky. Mezinárodní měnový a finanční výbor (IMMF) uvedl v komuniké po každoročním zasedání MMF a Světové banky ve Washingtonu, že bude jednat společně, aby obnovil důvěru a finanční stabilitu a oživil globální růst.

Podle IMFC musí rozvinuté ekonomiky obnovit udržitelný stav veřejných financí a zároveň zajistit trvalé ekonomické oživení. Navrhovaný akční plán, vyžaduje, aby “adoptovaly politiku budování důvěry a podpory růstu, implementovaly jasné, důvěryhodné a konkrétní opatření k dosažení fiskální konsolidace. Eurozóna musí zajistit provádění rozhodnutí z 21. července pro zlepšení efektivnosti Evropského fondu finanční stability, zlepšit správu a krizové řízení v eurozóně.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.