Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

Makro: Míra nezaměstnanosti Německa v srpnu stagnovala na 7,0 pct

31.08.2011 | 13:57 0 Komentářů

Pozitivní vývoj na německém trhu práce pokračoval i v srpnu, oznámil spolkový úřad práce. Podle sezónně očištěných dat poklesl počet nezaměstnaných osob o 8 tisíc na 2,94 milionů a míra nezaměstnanosti podle očekávání stagnovala na nejnižší úrovni od sjednocení 7,0%. Podle neočištěných dat se počet nezaměstnaných nepatrně zvýšil ale míra nezaměstanosti setrvala beze změn na 7,0%. Na západě Německa činila 6,0%, zatímco na východě 10,9%. Oproti červenci přibylo 5 tisíc nezaměstnaných. Ve stejném období loňského roku bylo bez práce 3,18 milionů lidí a míra nezaměstnanosti na úrovni 7,6%.

Dobré ekonomické prostředí vede k zvyšování zaměstnanosti a pojistného na sociální zabezpečení. Podle červencových údajů statistického úřadu vzrostl sezónně očištěný počet zaměstnaných osob meziměsíčně o 36 tisíc na 41,09 milionů, což byla nová nejvyšší úroveň od znovusjednocení. V meziročním srovnání počet ekonomicky aktivních osob vyskočil o 561 tisíc. Podle statistiky ILO za červenec bylo v Německu pouze 2,58 milionů lidí bez práce a míra nezaměstnanosti na úrovni 6,2%.

Poptávka po pracovní síle je nadále vysoká, avšak po expanzi na počátku roku ztratila na dynamice. V srpnu federální pracovní agentury nahlásily pouze 5 tisíc nových míst, ve srovnáním s 2 tisíci v každém z posledních třech měsících. Bez sezónního očištění činila celková nabídka 497 tisíc pracovních míst, což byl meziroční nárůst o 100 tisíc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.