Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

Makro: Míra nezaměstnanosti Německa v červenci stagnovala na 7,0 pct

28.07.2011 | 13:32 0 Komentářů

Pozitivní vývoj na německém trhu práce pokračuje navzdory nepatrnému zvýšení nezaměstnanosti kvůli sezónním vlivům, poptávka po pracovní síle je stále na vysoké úrovni, uvedl spolkový úřad práce. Podle sezónně očištěných dat za červenec se počet nezaměstnaných osob snížil o 11 tisíc na 2,94 milionů a míra nezaměstnanosti podle očekávání stagnovala na 7,0%.

Podle neočištěných dat se nezaměstnanost v červenci zvýšila o 0,1% na 7,0%, na západě Německa činila 5,9%, zatímco na východě 11,0%. Oproti červnu přibylo 46 tisíc nezaměstnaných. Ve stejném období loňského roku bylo bez práce 3,18 milionů lidí a míra nezaměstnanosti na úrovni 7,6%.

Dobré ekonomické prostředí vede k zvyšování zaměstnanosti a pojistného na sociální zabezpečení. Podle údajů statistického úřadu se počet zaměstnaných osob po sezónním očištění v červnu meziměsíčně zvýšil o 54 tisíc na 40,89 milionů, což byla nová nejvyšší úroveň od znovusjednocení. V meziročním srovnání vzrostl počet ekonomicky aktivních osob o 476 tisíc. Podle červnové statistiky ILO bylo v Německu 2,54 milionů lidí bez práce a míra nezaměstnanosti na úrovni 6,1%.

Poptávka po pracovní síle je vysoká, avšak po expanzi na počátku roku ztrácí na síle. V červnu federální pracovní agentury nahlásily po sezónním očištění pouze 3 tisíce nových pracovních míst, stejně jako o měsíc dříve. Bez sezónního očištění činila celková nabídka pracovních míst 492 tisíc, což byl meziroční nárůst o 101 tisíc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.