Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

Makro: Merkelová vyloučila krizi eura, zastavení pomoci Řecku

27.09.2011 | 14:46 0 Komentářů

Probíhající ekonomická krize v eurozóně není “krize eura, ale dluhová krize“, uvedla v úterý německá kancléřka Angela Merkelová. Na konferenci Federace německého průmyslu (BDI) v Berlíně uvedla, že cesta z dluhové krize vyžaduje solidaritu v rámci celé Evropské unie a připomněla, že “euro je základ pro společnou budoucnost.“

Řecký premiér George Papandreou, jenž byl na konferenci přítomen slíbil, že jeho země splní všechny závazky pro poskytnutí mezinárodní finanční pomoci. Očekává se, že bude o plnění programu stability jednat s Merkelovou odpoledne. V Řecku budou dnes zákonodárci hlasovat o nepopulární dani z nemovitostí. Pokud bude návrh zákona schválen, uvolní EU a MMF další část finanční pomoci.

Merkelová varovala, že zavádění nových stimulačních balíčků není reakcí na krizi. Problémy v jedné zemi měnové unie mohou mít vliv na ostatní regiony. Prohlásila, že Německo respektuje to, jak Řecko provádí strukturální reformy. Její země udělá co je potřeba, aby pomohla Řecku získat důvěru finančních trhů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.