Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

Makro: Maloobchodníci reportovali silné listopadové prodeje v USA

03.12.2010 | 10:30 0 Komentářů

Většina amerických maloobchodníků hlásila velmi silné listopadové prodeje, které předčily odhady Wall Street. Již na Černý pátek, který oficiálně zahajuje předvánoční nákupní sezónu v USA, zaznamenala většina prodejců pozitivní výsledky. Spotřebitelská důvěra byla zásluhou současné i budoucí situace nejlepší od června.

Předběžný listopadový odhad Mezinárodní rady nákupních center (ICSC) potvrdil, že srovnatelné tržby 31 největších maloobchodníků mimo Wal-Mart meziročně vyskočily o 5,8% poté, co v říjnu rostly o 1,6% a v září o 2,6%. Více jak tři čtvrtiny z nich překonalo očekávání. Byl to patnáctý nepřetržitý měsíc růstu. Většinový konsenzus Wall Street očekával vzestup o 3,7%, ICSC rozpětí 3 až 4%.

JC Penney a Target patřily do okruhu vítězů, zatímco například Saks zklamal. Nejlepší meziroční výsledky oznámili velkoobchodníci 8,5%, dále obchodní domy 6,8%, prodejci nábytku 6,3%, luxusního zboží 5,2% a diskontní prodejny 4,9%. Lékárny zaznamenali znovu pokles tržeb o 1,3%. S vyloučením lékáren prodej vyskočil o 6,5%. Průzkum je složen z výsledků tržeb obchodů otevřených nejméně jeden rok.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.