Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Makro: Maloobchodní tržby USA v březnu zaostaly za očekáváním

13.04.2011 | 15:31 0 Komentářů

Březnový maloobchodní prodej rostl ve Spojených Státech o 0,4%, výrazně pomaleji než o 1,1% v únoru, uvedl předběžný údaj amerického ministerstva obchodu. Úřad revidoval předběžný únorový údaj 1,0% na 1,1%. V meziročním srovnání tempo růstu zpomalilo o 2,0% na 7,1%.

Prodej automobilů, jenž odpovídá zhruba za pětinu celkových tržeb, zpomalil o 1,7%, po revidovaném zvýšení o 1,0% v únoru. (Předběžný únorový údaj uváděl +2,3%). V meziročním srovnání růst zvolnil o 11,1% na 10,0%. Maloobchodní tržby kromě automobilů rostly o robustních 0,8%, a následovaly 1,1% vzestup za únor. Úřad revidoval únorový údaj nahoru z předběžných 0,7%. Maloobchodní tržby bez automobilů i benzínů rostly o 0,6%, pomaleji než o 0,9% před měsícem.

Březnový průzkum maloobchodníků zaostal za očekáváním. Většinový konsenzus předpokládal nárůst o 0,5%, bez automobilů o 0,8%. Tržby rostly u většiny sotimentních kategorií, kromě obchodních domů, nespecializovaných prodejen a prodejen smíšeným zbožím. Výrazný růst zaznamenaly tržby prodejen potřeb pro domácnost, u čerpadel, stavebninách, elektro a elektroniky, oblečení a stánků s rychlým občerstvením.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.