Pátek 05. března. Svátek má Kazimír.

Makro: Maloobchodní prodej Česka v červnu meziročně poklesl o 3,5 pct

04.08.2011 | 13:14 0 Komentářů

Maloobchodní tržby Česka včetně prodeje a oprav motorových vozidel se v červnu snížily reálně o 0,1%, po očištění o sezónní vlivy a kalendářní a pracovní dny. V meziročním srovnání nečekaně poklesly o 3,5% poté, co v květnu vykazovaly nárůst o 3,2%, oznámil ČSÚ. Většinový konsenzus předpokládal meziroční růst o 0,4%. V prvním pololetí se tržby očištěné o vliv počtu pracovních dní meziročně zvýšily o 2,6%.

K meziročnímu poklesu v červnu přispíval zejména motoristický segment (-2,9%). V sortimentu prodej a opravy motorových vozidel maloobchodní tržby meziročně poklesly o 8,3%, poprvé po 13 měsících nepřetržitého růstu. Z toho prodej vozidel, dílů a příslušenství o 8,7%, za opravy o 6,0%.

V sortimentu maloobchod včetně prodeje PHM se tržby meziročně snížily o 1,0%. Prodej potravin kvůli vyšším cenám meziročně zpomalil o 1,3%, rovněž prodej PHM poklesl o 5,6% a pouze prodej nepotravinářského zboží vykázal mírný nárůst o 0,7%. Kromě pohonných hmot maloobchodní tržby poklesly o 0,1% a následovaly růst o 2,3% v květnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.