Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Makro: Inflace Velké Británie v květnu polevila

15.06.2010 | 15:41 0 Komentářů

Spotřebitelské ceny Velké Británie zaznamenaly v květnu mírný růst, inflace stále převyšovala inflační pásmo, výsledek nesplnil konsensuální odhady. Maloobchodní ceny rovněž polevily z nejvyšší hladiny od července 1991. Do cenového koše v květnu nejvíce přispívaly meziroční ceny dopravy, hotelů a restaurací, kultury a restaurací, služeb, potravin a nealkoholických nápojů, alkoholu a tabáku, uvedl Britský statistický úřad ONS).

Podle dat ONS zpomalil meziroční růst spotřebitelských cen Velké Británie z 3,7% na 3,4%. Oproti dubnu spotřebitelské ceny rostly o 0,2%, pomaleji než o 0,6% o měsíc dříve. Většinový konsenzus analytiků očekával růst CPI Velké Británie o 0,4% a meziroční tempo 3,5%.

Jádrová inflace, bez započtení volatilních cen energií, potravin, tabáku a nápojů, v květnu stoupla o 0,3% a meziroční růst podle očekávání zpomalil z 3,1% na 2,9%. Index maloobchodních cen RPI v květnu stoupl o 0,4% a meziroční tempo polevilo z devítiletého maxima 5,3% na 5,1%. Index RPIX, vyjma hypoték rostl rovněž o 0,4% a meziroční růst zpomalil o 0,3% na 5,1%.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.