Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

Makro: Inflace Británie v červenci meziročně rostla o 4,4 pct

16.08.2011 | 12:52 0 Komentářů

Spotřebitelské ceny Velké Británie se v červenci meziměsíčně stagnovaly, po poklesu o 0,1% v červnu, oznámil statistický úřad. V meziročním srovnání inflace zrychlila růst na 4,4%, z červnové úrovně 4,2%. V dubnu a květnu vyskočila na 4,5% a atakovala nejvyšší úroveň od října 2008. Většinový konsenzus předpokládal pokles CPI o 0,1% a meziroční tempo růstu 4,3%.

Meziměsíční vývoj CPI ovlivnilo snížení cen ve složce oděvy, obuv a domácí potřeby, které vykompenzoval nárůst cen dopravy, bydlení, potravin, alkoholu a tabáku a za smíšené zboží a služby. V meziročním srovnání výrazně přispíval nárůst cen ve složce doprava, potravin, bydlení, restaurační a hoteliérské služby. Opačně působily ceny rekreací a kultury.

Očištěné ceny kromě energií, potravin, tabáku a alkoholických nápojů, v červenci stagnovaly, po poklesu o 0,2% o měsíc dříve. Meziroční růst nicméně zrychlil z 2,8% na 3,1% a předčil o 0,1% většinový konsenzus. Index maloobchodních cen poklesl o 0,2%, v meziročním srovnání podle očekávání stagnoval na úrovni 5,0%.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.