Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

Makro: Globální investoři prchají do bezpečí

19.08.2011 | 17:50 0 Komentářů

Globální investoři opouští riziková aktiva a prchají do bezpečí na trhy s dluhopisy a drahými kovy, takový byl dopolední vývoj pátečního obchodování na finančních trzích. Výnosy amerických, německých a britských desetiletých dluhopisů klesly na historická minima a cena zlata s okamžitým doručením vyskočila na nový rekord a pravděpodobně zaznamená největší měsíční nárůst od roku 1999.

Přiliv slabých ekonomických dat tento týden vyvolal výprodej na akciových a komoditních trzích. Evropské akcie rozšiřovaly ztráty, po čtvrtečním největším jednodenním poklesu od března 2009. Investiční banka Morgan Stanley snížila odhad růstu globální ekonomiky v letošním roce z 4,2% na 3,9%. Varovala, že americká ekonomika a eurozóna budou v následujících 6-12 měsících nebezpečně blízko recesi.

Dnešní výprodej na akciových trzích byl zpočátku velmi výrazný z obavy, že americká ekonomika míří znovu do recese a že některé evropské banky mohou utrpět vážné problémy kvůli dluhové krizi v eurozóně. Termínové futures na americké akciové indexy S&P 500, DJIA a Nasdaq ztrácely 1,5%.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.