Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Makro: Ekonomika pokračuje v mírné expanzi, vyhlídky nejisté, Béžová kniha Fedu

20.10.2011 | 11:40 0 Komentářů

Béžová kniha americké centrální banky, zpráva o stavu ekonomiky za posledních šest týdnů, popisuje pokračující růst aktivity, i když většina regionů popisuje tempo růstu jako mírné s nejistým výhledem. Bankovní rada Fedu v září zopakovala, že přetrvávají stinná rizika a podpořila stimulační opatření na podporu stagnující ekonomice.

Zpráva uvádí, že se spotřebitelské výdaje ve většině z dvanácti oblastí rezervních bank mírně zvýšily, avšak slabost na trhu s bydlením zůstává hlavní brzdou růstu v USA. Došlo k dalšímu oživení prodeje automobilů, solidně rostly výdaje za školní potřeby a útraty v cestovním ruchu. Podnikové výdaje se zvyšovaly, zpracovatelský sektor zaznamenal oživení růstu.

Několik oblastí zaznamenalo mírné zlepšení ve stavebnictví a realitní činnosti, celkové podmínky pro rezidenční a komerční nemovitosti zůstaly slabé. Nefinanční služby uváděly smíšené výsledky. Mnoho oblastí uvádělo zdrženlivost ohledně najímání nových pracovníků a plánů kapitálových výdajů. Slabší a nejisté ekonomické vyhlídky mají negativní dopad na budoucí výdajové plány. Nákladové tlaky zmírnily ve většině oblastí, mzdové tlaky zůstaly vcelku utlumeny. Poptávka po úvěrech poklesla s výjimkou nárůstu refinancování v několika oblastech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.