Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Makro: Ekonomický sentiment Německa se v únoru popáté zhoršil

16.02.2010 | 12:27 0 Komentářů

Ekonomický sentiment Německa se podle průzkumu institutu ZEW znovu zhoršil obavami budoucího vývoje kvůli velmi pomalému zotavení. Finanční experti projektují pomalé zotavení největší evropské ekonomiky v roce 2010, ačkoli ekonomika prošla nejhorším obdobím deprese, obavy o pracovní trh, schodek rozpočtu a euroměnu stále nepolevují. Zatímco oceláři a chemici vidí vidí solidní budoucí příležitosti v zahraničním obchodu, automobilový a spotřebitelský sektor bude v následujícím půlroce pravděpodobně v útlumu.

Ukazatel ZEW Německa se v únoru popáté zhoršil, tentokrát o 2,1 bodu na 45,1 bodů, méně než o 3,2 bodu na 47,2 bodů v lednu. Výsledek je tak příznivější než negativní očekávání trhu. Průměrné analytické odhady předpovídaly pokles na 41,0bodů. Sentiment stále převyšuje historický průměr 27,1 bodů.

Indikátor hodnocení současné hospodářské situace Německa se podesáté zlepšil, v únoru o 1,8 bodu na -54,8 bodů. Analytici ale předpovídali -53,0 bodů. Ukazatel očekávání ekonomiky eurozóny se opět a prudce zhoršil o 6,2 bodů a klesl na +40,2 bodů. Indikátor hodnocení současnosti eurozóny přidal 0,6 bodů na -62,1 bodů.

Mannheimské Centrum pro ekonomický průzkum (ZEW) v únoru oslovil asi 300 německých analytiků a investorů ohledně hodnocení domácí ekonomiky a celé eurozóny. Tato statistika předchází klíčovému průzkumu podnikatelského klimatu Německa Ifo, který vyjde 23.února.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.