Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Makro: Důvěra amerických stavitelů domů v únoru stoupla, NAHB

17.02.2010 | 13:06 0 Komentářů

Pesimismus mezi americkými staviteli domů v únoru polevil, bytový trh příznivě ovlivnila stabilizace trhu práce, daňový stimul, velmi nízké ceny a nejlepší podmínky při financování nové nemovitosti v historii Spojených Států.

Podle představitelů celonárodní Asociace stavitelů domů bude zotavení amerického bytové trhu po hypoteční a finanční krizi dlouhodobé. Budoucí výhled stále zhoršuje narůstající počet vyvlastnění a tvrdé podmínky bank pro stavebníky a domácnosti.

Zpráva Celonárodní asociace stavitelů domů NAHB a Wells Fargo uvedla, že realitní tržní index v únoru rostl o 2 body na 17 bodů, tato hodnota byla velmi slabá a shodná jako vloni v listopadu. Analytické odhady čekaly 16 bodů. Ve stejném období vloni HMI dosahoval 9 bodů a v lednu 2009 klesl na historické minimum 8 bodů. Hladina 50 bodů odděluje expanzi od poklesu, statistika se začala měřit v lednu 1985.

Indikátor současné tržní situace rostl o 2 body na 17 bodů. Ukazatel očekávaných prodejů v následujícím půlroce přidal 1 bod na 27 bodů. Indikátor zájmu zákazníků stagnoval na desetiměsíčním minimu 12 bodů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.