Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

Makro: Celonárodní index aktivity se v červenci zlepšil, Chicago Fed

22.08.2011 | 16:06 0 Komentářů

Celonárodní index aktivity zásluhou výrobních ukazatelů v červenci zmírnil pokles z revidované úrovně -0,38 na -0,06 bodů, oznámila Federální rezervní banka Chicago. Čtyřicet šest z 85 individuálních ekonomických indikátorů přispívalo pozitivně. Neutrální hladina odděluje růst od poklesu. Většinový konsenzus předpokládal zhoršení z předběžných -0,46 na -0,48. Tříměsíční průměr změn -0,29 setrval v poklesu čtvrtý měsíc.

Tři z čtyř širších ukazatelů zaznamenaly v červenci zlepšení. Ukazatel produkce (výroba a mzdy) se vyhoupl na +0,28 bodů. Průmyslová výroba vyskočila o 0,9%, po revidovaném růstu o 0,4% v červnu. Míra využití zdrojů se ve zpracovatelském průmyslu zvýšila na 75,0%. Významný růst zaznamenal také ukazatel zaměstnanosti (zaměstnanost nezaměstnanost a počty odpracovaných hodin). Zaměstnavatelé vytvořili v červenci 117 tisíc nových mist a nezaměstnanost poklesla o desetinu na 9,1%.

Ukazatel tržby (tržby, zakázky a zásoby) sklouzl do záporného teritoria. Nové zakázky výrobců zaznamenaly podle ISM první pokles od června 2009. Nejslabší indikátor spotřeba (osobní spotřeba a bydlení) pouze mírně zmírnil pokles a odrážel slabost bytové výstavby a povolení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.