Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Makro: Britský vzdušný prostor byl ve středu otevřen

21.04.2010 | 12:23 0 Komentářů

Letiště na britských ostrovech byly ve středu ráno znovu otevřeny ale provoz zahlcen protože tisíce uvízlých Britů se snažilo o návrat do svých domovů. Letecké společnosti se snaží rychle přeplánovat lety avšak bude trvat nejméně týden než se provoz vrátí do normálu. Evropská letecká agentura Eurocontrol uvedla, že dnes očekává zhruba 15 tisíc letů. Britský úřad pro civilní letectví se jako nezávislý letecký regulátor v noci zapojil do jednání o zmírnění omezení letového provozu a popsal zmatek bezprecedentní situací.

Odhaduje se, že stovky až tisíce cestujících uvízli v zahraničí a že zákaz letového provozu stál britský letecký průmysl okolo 130 milionů liber denně. Mluvčí provozovatelů letišť BAA řekl, že bylo provedeno vše potřebné, aby byl provoz co nejrychleji obnoven. Britský úřad pro řízení letového provozu NAT nezaznamenal žádný politický nátlak ohledně zmírnění omezení leteckého provozu.

Také britský ministr dopravy Lord Adonis odmítl spekulace, že by vláda ustoupila tlaku aerolinek s cílem otevřít vzdušný prostor Velké Británie. Ráno vydal islandský úřad pro civilní obranu zprávu, že sopka Eyjafjallajokull ztratila od víkendu téměř  80% intenzity a vědci potvrdili, že je sopečný prach v okolí sopky menší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.