Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Makro: Aktivita výrobního sektoru USA v červenci prudce oslabila

01.08.2011 | 17:23 0 Komentářů

Aktivita výrobního sektoru Spojených Států v červenci oslabila až na hranici udržitelnosti poté, co nové zakázky zaznamenaly první pokles od června 2009. Index aktivity PMI se propadl o 4,4 na 50,9 bodů, po zvýšení o 1,8 na 55,3 bodů v červnu, uvedl institut řízení dodávek (ISM). Ukazatel sklouzl na nejnižší úroveň od července 2009.

Expanzi reportovalo pouze deset z osmnácti sledovaných odvětví zpracovatelského průmyslu. Většinový konsenzus předpokládal mírnější pokles na 54,9 bodů. Hranice 60 označuje velmi dobrý stav sektoru, neutrální úroveň 50 odděluje expanzi od poklesu.

Všechny složky PMI kromě exportních zakázek oslabily. Ukazatel produkce udržel expanzi 26. měsíc. Prudce oslabil index nových zakázek, dodavatelů a zaměstnanosti. Zásoby dokončené výroby sklouzly z nízkých úrovní do poklesu, index rozpracovanosti zakázek a zásob surovin prohloubil pokles.

Vstupní cenový ukazatel zmírnil růst na roční minimum. Zhruba třetina dotazovaných korporací zaznamenala vyšší náklady, ve srovnáním s 48% před měsícem. ISM ve službách USA vyjde ve středu, předpokládá se 53,7 bodů a mírné zvýšení aktivity.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.