Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Makro: Aktivita sektoru služeb Velké Británie v květnu zpomalila

03.06.2011 | 14:41 0 Komentářů

Aktivita služeb Velké Británie v květnu zpomalila třetí měsíc a částečně odrážela slabost poptávky v období Velikonočních svátků. Zaměstnanost a rozpracovanost zakázek byly víceméně beze změn, ceny služeb pokračovaly v růstu osmý měsíc a reagovaly na rostoucí náklady. Vstupní ceny zůstaly zvýšené, jejich růst byl nejpomalejší v letošním roce. Určitý optimismus vzbuzoval rychlejší růst nových zakázek a zlepšený sentiment na trhu. Nejlepší důvěra od února a stabilní růst zakázek v podnikatelských službách a dopravě může signalizovat silnější expanzi příští měsíc.

Květnový průzkum Markit Economics a Chartered Institute uvedl, že PMI služeb oslabil z úrovně 54,3 na 53,8 bodů, víc než se čekalo. Většinový konsenzus přepokládal 54,1 bodů. Úroveň 50 bodů odděluje růst od poklesu. V 1Q vykázal průměr PMI 54,7 bodů, což byl nejsilnější výkon od 2Q 2010.

Aktivita výrobního sektoru Británie v květnu prudce zpomalila a výhled byl podstatně horší než na počátku roku. PMI klesl z 54,4 bodů na 21-měsíční minimum 52,1 bodů. V 1Q dosahoval průměr PMI nejvyšší úroveň od 3Q 1994.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.